O nas

“Kluczową wartością, jaką kierujemy się w naszej firmie to odpowiedzialność i praca dla Klienta”
Marcin Ignaczak
właściciel

O nas

Brokerska obsługa ubezpieczeniowa koncentruje się na indywidualnym, czyli dostosowanym do warunków i potrzeb konkretnego podmiotu gospodarczego, podejściu do problematyki zarządzania ryzykiem, w szczególności ryzykiem, dającym się zarządzać w drodze pokrycia ubezpieczeniowego. Wdrożenie sprawnego i skutecznego programu ubezpieczenia, wymaga ścisłej współpracy Klienta oraz Brokera.

Jako kancelaria brokerska, zajmujemy się prowadzeniem w imieniu i na rzecz naszych Klientów spraw, związanych z obszarem ubezpieczeń, począwszy od opracowania zasad programu ochrony ubezpieczeniowej, poprzez negocjacje cen i niekorzystnych z punktu widzenia Klientów zapisów umów ubezpieczeniowych, nadzorowanie nad funkcjonowaniem programu ubezpieczenia w trakcie jego trwania, na pomocy i reprezentowaniu w zakresie likwidacji szkód kończąc. Korzystając z naszej pomocy, zyskujecie Państwo więc nie tylko pomoc w obszarze obniżenia ponoszonych kosztów ubezpieczenia, ale partnera, który dba o Wasze interesy na każdym etapie współpracy z ubezpieczycielem.

Do Państwa dyspozycji stawiamy licencjonowanych brokerów ubezpieczeniowych z kilkunastoletnim doświadczeniem w przygotowywaniu programów ubezpieczenia i likwidacji szkód, a także osobę dedykowaną do obsługi szkodowej.

Najczęściej zadawane pytania

Broker ubezpieczeniowy jest niezależnym (nie związanym z żadnym zakładem ubezpieczeń), profesjonalnym pośrednikiem ubezpieczeniowym, którego zadaniem jest reprezentowanie (na mocy udzielonego pełnomocnictwa) interesów Klienta przed zakładami ubezpieczeń. Działalność brokerów jest licencjonowana (wymaga zdania egzaminu państwowego i uzyskania zezwolenia KNF), a wydanie przez Komisję

Nadzoru Finansowego zezwolenia na prowadzenie działalności brokerskiej poprzedzone jest analizą doświadczenia zawodowego i nieskazitelnej opinii kandydata.

Nazwa broker ubezpieczeniowy jest nazwą zastrzeżoną dla osób, posiadających taką licencję.

Działalność regulowana jest (w kluczowych kwestiach) Ustawą o działalności ubezpieczeniowej oraz Ustawą o pośrednictwie ubezpieczeniowym i podlega nadzorowi KNF.

Kluczowym obszarem, różniącym brokera ubezpieczeniowego od agenta jest odpowiedzialność

zawodowa. Agent ubezpieczeniowy, jako reprezentant zakładu ubezpieczeń (a nie Klienta), jest odpowiedzialny

za należyte działanie w imieniu i na rzecz zakładu ubezpieczeń. Zasada ta dotyczy również tzw. multiagentów,

czyli takich pośredników, którzy mają podpisane umowy współpracy nie z jednym, a z wieloma zakładami

ubezpieczeń.

Broker ubezpieczeniowy odpowiada za swoje działania przed Klientem, którego interesy reprezentuje.

Jest to związane z prawnym obowiązkiem działania w imieniu, na rzecz i w najlepszym interesie Klienta. Taka konstrukcja odpowiedzialności jest związana z zaufaniem, jakim Klient obdarza brokera oraz wymaganymi w tym zawodzie zasadami etyki i eksperckim charakterem działalności.

Kolejne, najistotniejsze różnice, to:

  • brokerzy ubezpieczeniowi, ze względu na naturę zawodu i rodzaj obsługiwanych ryzyk, są oceniani jako najbardziej profesjonalny na rynku krąg pośredników (instytucja brokera została wprowadzona po to, aby móc zrównoważyć znaczną wiedzę ubezpieczeniową pracowników zakładów ubezpieczeń, z mniej rozwiniętą w tym obszarze wiedzą Ubezpieczających, którzy są specjalistami w ramach prowadzonych przez siebie działalności, ale niekoniecznie w sprawach prawa ubezpieczeniowego i praktyki ubezpieczeniowej),
  • broker może wykonywać umowy ubezpieczenia w imieniu Klienta, czyli doradzać, pomagać bądź prowadzić sprawy, związane z procesem likwidacji szkód (czego z prawnego punktu widzenia nie mogą oferować agenci ubezpieczeniowi),
  • z racji obowiązku ustawicznego doskonalenia zawodowego, ale także z racji profesjonalnego zajmowania się tematyką ubezpieczeń, brokerzy zawsze muszą monitorować zmiany rynkowe, otoczenia prawnego i organizacyjnego rynku ubezpieczeniowego, w wielu przypadkach aktywnie kreując zmiany w tym obszarze (np. poprzez lobbowanie zmian w ustawodawstwie, zmierzające w kierunku poprawy sytuacji prawnej Klientów jako strony umowy ubezpieczenia).